PHONE +420 554 684 200  // INFO@ERDRICH.CZ

HOME // ZÁKAZNÍCI // DODAVATELÉ // INTRANET

CZECH // DEUTSCH // ENGLISH

Naše historie.

Společnost Erdrich  Umformtechnik působí na trhu již více než 50 let. Původně  málá společnost založená v městečku Oberkirch v Bádensku-Würtembersku (Německo) se neustále a rozvíjela až do pozice významného globálního hráče v oboru technologie tváření.

Chronologický vývoj hlavních událostí, milníků od založení společnosti až po současnost.

1962

Rolf Sander a Adolf Hättig zakládají v bádenském Oberkirchu společnost SANDER 

Umformtechnik GmbH & Co. KG.

 

 

 

 

 

 

 

1963+

V prvních letech své existence vyrábí podnik hlavně střižné a lisovací nástroje pro beztřískové tváření plechů, později se zaměřuje i na sériovou výrobu lisovaných a ohýbaných dílů.

 

 

1975 

V návaznosti na růst firmy je její sídlo přemístěno z Oberkirchu do Renchen-Ulmu a výrobky jsou rozčleněny do oblastí stavba nástrojů & automatizace, lisování  & ohýbání, hluboké tažení, přesné stříhání a výroba montovaných sestav. V letech následujících firma Sander Umformtechnik získává výtečnou pověst jako výkonný dodavatel kvalitních výrobků převážně pro automobilový průmysl.

1979

V sídle firmy v Renchen je zakládána dceřiná společnost SANDER Automation GmbH. Krátce poté „padají z montážního pásu“ první transferová zařízení se značkou SANDER a zároveň zahajuje mateřská společnost SANDER Umformtechnik vývoj a výrobu malých nástrojů pro střední počty zdvihů při tváření plechu.

1992

 Pod vedením p. Georga Erdricha je v durynském městě Sömmerda, místě s velkou tradicí kovozpracujícího průmyslu, založen jako další dceřiný závod EUT Erdrich Umformtechnik GmbH & CO. KG  

 

 

1995

Další vývoj transferových zařízení SANDER poprvé dovoluje nasazení těchto zařízení při tváření kovů za studena i za tepla.

2002

Společnost Erdrich Umformtechnik GmbH & Co. KG se osamostatňuje. Společníky jsou p. Nicolas Erdrich a Georg Erdrich. Tento podnik je nadále, stejně jako SANDER Umformtechnik součástí skupiny firem SANDER. Zároveň se navyšuje kapacita výroby na cca. 8 mil. kusů ocelových brzdových válečků. Ještě v témže roce je podnik vyznamenán durynskou cenou za inovační přínos.

2003

Na základě velkého úspěchu ocelových brzdových válečků je v červenci 2013 v závodě Sömmerda otevřen druhý výrobní provoz. Výrobní kapacita je tím zdvojnásobena na 17 mil. kusů.

Firma Sander Automation se osamostatňuje a vedle firem SANDER Umformtechnik a Erdrich Umformtechnik se ve skupině firem Sander stává „ členem č.3“.

2006

V České republice ve městě Krnov je založen další závod, ve kterém se kromě technologie lisování a montáže sestav rozjela technologicky nejmodernější výroba brzdových pístů na světě.

 

2010.

Otevírá se pobočka v Číně.

2011

Skupina firem Sander se reorganizuje. S účinností od 1.července se výrobní závody Erdrich a Sander spojují pod společnou značku Erdrich Umformtechnik. Zároveň se mění logo a internetový výstup.

2012

Společně se zaměstnanci, zákazníky a rodinou Erdrich oslavuje firma Erdrich Umformtechnik ve všech evropských závodech 50. výročí své existence. 

2013